Site Hakkında

Bu site neden var oldu ?

Aslında internet ortamında muzdarip olduğum bir konu üzerine oluştu. Daha da açmak gerekirse, birçok insan sosyal medya kanalları üzerinden bir takım video, makale vb paylaşıyor. Bunda bir sorun var mı? Yok! Tabi ki herkes genel ahlaka ve toplum sağlığına zararlı olmayan ve öğretici her bilgiyi istediği şekilde paylaşma özgürlüğüne sahiptir.

Eğer beğenilmiyor ise bakılmaz olur biter.

Lakin, ufak bir işlem yada sorun için aradığınız ve şans eseri bulduğunuz kısıtlı video ve makalelerde millet yazıyor da yazıyor. Bir video yapılmış, direk çözümü söylese 3 dakika sürer ama anlatmış abimiz, mesela orada tarihine kadar inmiş. Bir makale yazmış sorunun çözümünü anlatmadan sorunun hangi tarihte bulunduğuna kadar gitmiş. Videoya başlatmış ama 8 dakika geçmiş hala konuya girmeyen “mıy mıy mıy birşeyler” anlatan abiler epey çoğalmış.

Hızlıca göz gezdirmeye bile kalksan 5 dakikanı alır.E, 5 dakikanı harcadın ama aradığını bulamadın. Gitti mi 5 dakikan? Dahası, böyle böyle 5 makaleye girdin diyelim. Arama süreleri ile birlikte 35-40 dakikan daha gitti mi?

Aaa!  Bir de anlatılan konuda en senin için önemli hususu atladı mı anlatan, asıl sen o zaman yandın.

Hah işte bundan dolayı acilen lazım olan bir konfigürasyon yada kurulum, yada adına her ne derseniz deyin, lafı evelemeden gevelemeden direk ulaşılması için kuruldu bu site.

Sen zaten belli bir birikimde bilişim işi ile uğraşıyorsun ve o takıldığın konuya ait Türkçe bilgi arıyorsun ki burada anlattığım makaleye gelmişsin. Al sana, bu işin hemen çözümünü uğraşma diye buraya koyuyorum. Bu site neden var oldu ? İşte bu sebep ile yapıldı.

Makaleler çoğalacak…

Haydi kalın sağlıcakla.

 

Evrim Sutel